KARATE KIDS Foto: KK Brotnjo-Hercegovina
Mladi čitlučki karatisti prvaci Hrvatske
Čitlučki Karate klub Brotnjo-Hercegovina osvojio je devet medalja na Državnom prvenstvu za mlađe uzraste održanom u Ivankovu, dok su stariji članovi kluba nastupili na 17. Ulcinj Openu i osvojili dvije medalje

Karatisti KK Brotnjo-Hercegovina iz Čitluka još jedanput su potvrdili kako pripadaju vrhu hrvatskoga karatea. Na Državnom prvenstvu za mlađe uzraste održanom u Ivankovu protekli vikend, osvojili su devet medalja.

Titulom državnih prvaka okitili su se Stela Bulić (ml. učenice -28 kg) i Franjo Juričić (učenici – 46 kg).

Srebrne medalje osvojili su: Andrija Vasilj (ml. kadeti -45 kg), Željko Pervan (učenici -38 kg) i Patricija Prga (ml. kadetkinje -40 kg), dok su brončani bili: David Paponja (ml. učenici -30 kg i učenici – 30 kg), Iva Lovrić (učenice -36kg) i Nevenko Pehar (ml. učenici +38 kg).

Uz navedene natjecatelje, treba istaknuti kako su Monika Martinović, Martina Glamuzina, Martin Mandžo, Dane Juričić, Ivano Ivanković, Gabriel Barbarić i Mate Šaravanja ostali na korak do brončane medalje.

Stariji su natjecatelji nastupili na sedamnaestom Ulcinj Openu. U konkurenciji 923 natjecatelja, 65 klubova iz osam država, Barbara Grgić osvojila je srebro ( kadetkinje +54 kg) i Gabriela Martinović broncu (juniorke -48 kg).

Iz Uprave Karate kluba Brotnjo-Hercegovina zahvaljuju svima koji pomažu rad kluba, posebice roditeljima, Općini Čitluk i Vladi Hercegovačko-neretvanske županije.